NM terrengløp Lang Løype  NM terrengløp Lang Løype
Dato: 09.10.2016

NM terrengløp ble i år arrangert i Rindal. Vi stilte med 3 deltagere.

Nivået på norsk langdistanse løping er i framgang så en plass rundt de 10 beste var målsetningen.  Sammenligner man resultatlista fra 2001 og 2007 som ble arrangert på samme sted med årets resultatliste så ser man hvor høyt nivået er. En tid under 32 minutter ville gitt en 4 plass i 2001 og nr 9 i 2007. I år gir tilsvarende tider en 20 plass.

 

Best av våre ble Jonas Lurås Hammer med en 15 plass.  Matthew Speake ble nr 19 og Morten Hansen nr 28.
Noe som indikerer at Matthew kan løpe rundt 31:30 og Morten rundt 32:45 på 10km gateløp.


 

Neste års NM er i 1. april i Strandebarm og lang løype 14.oktober i Vik i Sogn.  Vi har flere veteraner som kunne vunnet både gull, sølv og bronse i årets mesterskap.

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I lang konkurransen ble vi nr 4 av 6 lag.

1.       Tjalve

2.       Vidar

3.       Strindheim

4.       Lørenskog

5.       Varegg

6.       Rindal

 

 

 Resultater

 

1 109 Senay Fissehatsion IK TjalveNOR 10 km M Senior 10 km

29:36 00:00

2 102 Okubamichael Fissehatsion IK TjalveNOR 10 km M Senior 10 km

29:38 00:02

3 101 Sondre Norstad Moen SK Vidar NOR 10 km M Senior 10 km

29:39 00:03

4 112 Vegard Ølstad FIK Ren­Eng NOR 10 km M Senior 10 km

29:57 00:21

5 108 Ørjan Grønnevig Stavanger Friidrettsklubb NOR 10 km M Senior 10 km

30:25 00:49

6 106 Bjørnar Lillefosse IL Gular NOR 10 km M Senior 10 km

30:34 00:58

7 103 Awet Kibrab IK Tjalve NOR 10 km M Senior 10 km

30:44 01:08

8 110 Zerei Kbrom Vadsø Atletklubb NOR 10 km M Senior 10 km

30:48 01:12

9 107 Hans Kristian Fløystad IK Tjalve NOR 10 km M Senior 10 km

30:53 01:17

10 116 Eirik Gramstad SK Vidar NOR 10 km M Senior 10 km

30:58 01:22

11 136 Eivind Øygard Jølster IL NOR 10 km M Senior 10 km

31:03 01:27

12 111 Sigurd Ruud Skjeseth FIK Orion NOR 10 km M Senior 10 km

31:15 01:39

13 115 Kristian Tjørnhom Kristiansand Løpeklubb NOR 10 km M Senior 10 km

31:22 01:46

14 117 Mats Bjørgum Strindheim IL NOR 10 km M Senior 10 km

31:31 01:55

15 113 Jonas Lurås Hammer Lørenskog Friidrettslag NOR 10 km M Senior 10 km

31:42 02:06

16 122 Alexander Kirkeberg Steinkjer Friidrettsklubb NOR 10 km M Senior 10 km

31:43 02:07

17 114 Trond Ørjan Eide Strindheim IL NOR 10 km M Senior 10 km

31:44 02:08

18 118 Halfdan­Emil Færø Varegg NOR 10 km M Senior 10 km

31:45 02:09

19 134 Matthew Speake Lørenskog Friidrettslag NOR 10 km M Senior 10 km

31:51 02:15

20 132 August Flø SK Vidar NOR 10 km M Senior 10 km

32:01 02:25

21 138 Thomas FREMO Fjellørnen IL NOR 10 km M Senior 10 km

32:26 02:50

22 137 Simen Bergseth Idrettslaget Skjalg NOR 10 km M Senior 10 km

32:47 03:11

23 130 Kristian Woldvik Rindal IL NOR 10 km M Senior 10 km

32:50 03:14

24 123 Henning Mæhle Stavanger Friidrettsklubb NOR 10 km M Senior 10 km

32:56 03:20

25 127 Helge Langen Rindal IL NOR 10 km M Senior 10 km

33:02 03:26

26 121 Petter Rypdal Strindheim IL NOR 10 km M Senior 10 km

33:03 03:27

27 131 Ulrik Hovig SK Vidar NOR 10 km M Senior 10 km

33:16 03:40

28 139 Morten Hansen Lørenskog Friidrettslag NOR 10 km M Senior 10 km

33:28 03:52

29 142 Merih Solomon Strindheim IL NOR 10 km M Senior 10 km

33:32 03:56

30 126 Henrik Nordtug Steinkjer Friidrettsklubb NOR 10 km M Senior 10 km

33:37 04:01

31 168 Mads Johansen IK Tjalve NOR 10 km M Senior 10 km

33:40 04:04

32 119 Harald Solhaug Næss SK Vidar NOR 10 km M Senior 10 km

33:51 04:15

33 145 Kristian Engen Forbord Rindal IL NOR 10 km M Senior 10 km

33:53 04:17

34 148 Håvard Gjeldnes Rindal IL NOR 10 km M Senior 10 km

34:22 04:46

35 156 Lars Morten Bardal Rindal IL NOR 10 km M Senior 10 km

34:40 05:04

36 105 Snorre Løken IK Tjalve NOR 10 km M Senior 10 km

34:46 05:10

37 149 Alexander Hofstad Rindal IL NOR 10 km M Senior 10 km

34:56 05:20

38 144 Andreas Bratlie Varegg NOR 10 km M Senior 10 km

34:57 05:21

39 152 Jo­Inge SANDVIK Svorkmo N.O.I. NOR 10 km M Senior 10 km

35:12 05:36

40 141 Stian Norheim Strindheim IL NOR 10 km M Senior 10 km

35:18 05:42

41 143 Øystein Solligård Svorkmo N.O.I. NOR 10 km M Senior 10 km

35:21 05:45

42 146 Børge Bjørsvik Larsson Varegg NOR 10 km M Senior 10 km

35:22 05:46

43 124 Jon Arne Gaundal Rindal IL NOR 10 km M Senior 10 km

36:08 06:32

44 151 Stian Oldervik Rindal IL NOR 10 km M Senior 10 km

37:45 08:09

45 147 Morten Svinsås Rindal IL NOR 10 km M Senior 10 km

37:48 08:12

46 158 Arne Berg Meldal IL NOR 10 km M Senior 10 km

38:11 08:35

47 155 Håkon Syrstadeng Meldal IL NOR 10 km M Senior 10 km

38:32 08:56

Google Translate
select