Resultatliste Lørenskog Halvmaraton&Vinterkarusellen& KM for Oslo&Akershus  Resultatliste Lørenskog Halvmaraton&Vinterkarusellen& KM for Oslo&Akershus
Dato: 29.10.2016


Det var bra nivå på Vinterkarusellens første løp. I år er 2 av sommerens EM deltagere Jonas Hammer og Ingeborg Løvnes påmeldt i karusellen. 
 
Jonas Lurås Hammer vant igjen Lørenskog Halvmaraton syv år etter at han vant forrige gang. I 2009 var tiden 1:16 nå løpes det på 1:10:20
Dvs 3:20 pr kilometer. Runde tidene på 5 km er som følger
(16:42, 16:22,16:26, 16:29) 

I kvinneklassen var Silje Nilsen fra Ålesund best med tiden 1:29:51 (20:54,21:11,21:17,21:08)

I det korte alternativet 5,9 km var Ingeborg Løvnes best av jentene med tiden:21.08  (17:50 på 5 km runden). Hun ble nr 3 totalt
Beste herre løper Rune Sæter, Sportsklubben Rye kom i mål på tiden 19:41 (16:30 på runden)
Resultatlista vil bli oppdatert flere som har brikkefeil (er nå OK)

Resultatliste Lørenskog Halvmaraton,29.10.2016
 Kvinner 12-13
1,Johanne Norheim,Ull/Kisa,1:42:55
 Kvinner 16-17
1,Ida Brenden,Nittedal Friidrett,1:40:10
 Kvinner 20-22
1,Alexandra Moen Paladino,Lørenskog Friidrettslag,1:48:05
Kvinner 23-34
1,Silje Nilsen,Ålesund,1:29:51
2,Susanne Solberg Nilssen,BUL, IL i,1:35:24
3,Anine Hegre,Team Sportsmanden,1:43:45
4,Guri Lassen,NOTEAM,1:47:59
5,Linda Johansen,Tine,1:51:09
6,Ann-Kristin Enerud-Eikeli,NOTEAM,1:57:31
7,Cecilie Scharning,Rustad IL,1:57:45
8,Ida Salberg,Spårti Studio,1:58:10
Kvinner 35-39
1,Inger Haugland,NOTEAM,1:29:56
2,Tone Fløttum,Fet Friidrettsklubb,1:34:54
3,Ana Costa Conrado,NOTEAM,1:38:04
4,Malgorzata Ewa Zybura,Fit&Run Norway,1:53:36
5,Anna Nguyen-Skaret,NOTEAM,2:07:23
 Kvinner 40-44
1,Louise Skak,Romerike Ultraløperklubb,1:30:57
2,Silje Christiansen,Driv Idrettslag - Friidrett,1:31:26
3,Rita Steinsvik,Romerike Ultraløperklubb,1:38:29
4,Jenny Toftner,BUL, IL i,1:39:48
5,Beate Holm,Lørenskog CK,1:42:57
6,Ingebjørg Klausen,Fjords Processing,1:44:27
7,Magdolna Besenyine Takats,Ullensaker/Kisa IL Friidrett,1:45:09
8,Monica Nyheim,Bil Ahus,1:45:57
9,Helene Pham,NOTEAM,1:50:53
10,Kamilla Thoresen,NOTEAM,1:51:48
11,Beate Elvebakk,Røykås Racing Girls,1:52:12
12,Therese Istad,Oslofjord Triatlon/Milslukern.,2:03:02
 Kvinner 45-49
1,Mona Rydland,Bul,1:34:27
2,Ina Strømstad,Fossum IF,1:40:38
3,Karianne Ekern,Romerike Ultraløperklubb,1:49:00
4,Liv Østbye,NOTEAM,1:50:20
5,Siri Anne Mørk,Gjerdrum IL,1:51:39
6,Mona Johannessen,Posten Norge,1:55:03
7,Anne-Line Jorsett,Siste forsøk 2016,1:56:24
8,Helen Ringstad,NOTEAM,2:00:08
9,Beate Sonesen,Tosk,2:00:11
10,Hege Kvitting,Røykås Racing Girls,2:00:21
 Kvinner 50-54
1,Kristin Moen,Lørenskog Friidrettslag,1:45:35
2,Våril Bendiksen,Skedsmo vgs,1:55:50
 Kvinner 55-59
1,Elisabeth Skaret,NOTEAM,1:58:35
2,Gry Knudsen,NOTEAM,2:01:51
 Kvinner 75-79
1,Signy Henden Rustlie,Lørenskog FIL,2:33:33
 Menn 14-15
1,Tobias Grønn,HSIL,1:39:36
 Menn 16-17
1,Herman Foss,Strømmen og Lillestrøm skiklubb,1:22:55
2,Axel Moen Berg,Lørenskog Friidrettslag,1:48:52
3,Amund Moen Berg,Lørenskog Friidrettslag,1:54:57
 Menn 18-19
1,Elias Ytterlid Pettersen,Strømmen og Lillestrøm skiklubb,1:29:04
 Menn 20-22
1,August Flø,SK Vidar,1:14:44
2,Simen Nyhagen,NOTEAM,1:42:40
 Menn 23-34
1,Jonas Lurås  Hammer,Torshov Sport Runners /Lørenskog FIL,1:10:20
2,Øivind Bjerkseth,Royal Sportsklubb,1:15:53
3,Vegard Østli,NOTEAM,1:18:36
4,Christian Grønvold,Lillomarka Skiklubb,1:20:07
5,Pål Simen Ruud,NOTEAM,1:20:31
6,Glen  Røisgaard,Lørenskog CK ,1:20:36
7,Magnus Salberg,Aurskog - Høland Friidrettslag -,1:21:21
8,Eirik Rustad,Gjerdrum IL,1:22:19
9,Håkon Johannessen,Østmarka IL,1:22:23
10,Øystein Bertheussen,NOTEAM,1:27:40
11,Even Buer Løvås,Team Selkvinnen,1:27:57
12,Kim Møller,NOTEAM,1:31:35
13,Lars Petter Raknes,K by KAOS AS,1:36:38
14,Christian Berg,NOTEAM,1:37:54
15,Aleksander Skaare,NOTEAM,1:44:27
16,Christopher O. Hansen,NOTEAM,1:45:10
17,Olav Fønstelien,Statnett,1:47:33
18,Bretteville-Jensen Bretteville-Jensen,Røa IL,2:00:49
 Menn 35-39
1,Kristian Monsen,Ullensaker/Kisa IL Friidrett,1:14:05
2,Martin Kjäll-Ohlsson,Vidar, Sportsklubben,1:14:43
3,Eirik Gundersen,Romerike Ultraløperklubb,1:16:13
4,Michal Brandebura,NOTEAM,1:19:45
5,Vegar Lie,Team Lie,1:25:14
6,Ole Østbakken,Østbakken AS,1:26:26
7,Kenneth Pham,Oppegård IL,1:27:51
8,Kristoffer Skogsrud Bugge,PwC BIL,1:28:21
9,Henning  Holm,Skjalg IF,1:29:40
10,Øyvind  Raaen,Iss Catering,1:29:45
11,Magnus Følling,Skjalg IF,1:31:40
12,Lars Philip Olaussen,Lillehammer IF,1:31:52
13,Kristian Roald,Rye,1:36:51
14,Jon Christopher Knudsen,Aker Solutions,1:39:53
15,Christoph Langer,NOTEAM,1:40:31
16,Dag Møller Snellingen,Sport 1, #løpforlivet,1:42:55
17,Helge Bratland,NOTEAM,1:45:21
18,Øystein Laberget,Rejlers BIL,1:45:30
 Menn 40-44
1,Morten Grøan,HSIL/Oslo Sportlage,1:17:12
2,Roger Thompson,Driv Idrettslag - Friidrett,1:22:26
3,Audun Marken,PwC,1:23:52
4,Amund Hønningstad,Hamar IL,1:26:46
5,Andreas Gossner,Romerike Ultraløperklubb,1:28:49
6,Espen Ringom,Rødtvet Road Runners,1:29:32
7,Ole Morten Korsmo,Sagli Grus AS,1:29:48
8,Ronnie Hallén,LCK-Tri,1:30:43
9,Jon Ribe,FST,1:31:49
10,Rune Holmen,Halmsås og Omegn Skilag,1:34:58
11,Kurt Jordnes,NOTEAM,1:36:58
12,Mike Allcock,Aker Solutions Bil,1:37:06
13,Thomas Brenni,Romerike Ultraløperklubb,1:38:25
14,Leif Erik Grønning,NOTEAM,1:39:46
15,Thomas Bjørvåg,NOTEAM,1:40:01
16,Raymond Røren Pedersen,NOTEAM,1:45:56
17,Steinar Wølner,NOTEAM,1:46:39
18,Daniel Cordero,NOTEAM,1:46:52
19,Jon Erik Høgåsen,Telenor,1:49:54
20,Ledsager Udnæs,Siste forsøk 2016,1:56:24
 Menn 45-49
1,Morten T. Vaagsbø,Rye Sp.Kl.,1:16:42
2,Helge Holthe,Varde IL,1:17:33
3,Ole Gorm Berg,Lørenskog Friidrettslag,1:20:00
4,Jørgen Saxegaard,Hjellnes BIL,1:26:50
5,Joachim Reitan,Lørenskog CK,1:28:14
6,Kjetil Brynildsen,Lørenskog Friidrettslag,1:29:14
7,Christopher Aalholm,Vidar, Sportsklubben,1:33:02
8,Alexander Miller,Heming, IL,1:34:04
9,Frode Lillerovde,Kløfta IL,1:37:03
10,Jaan Ivar Semlitsch,Elkjøp Nordic,1:37:23
11,Trond Arne Liavik,Medkila SL,1:37:37
12,Torfin Olsen,Romerike runners team,1:38:55
13,Einar Karlsen,Romerike runners team,1:39:06
14,Frode Brenden,Aktiv mot kreft,1:41:32
15,Joakim Gren,NOTEAM,1:41:49
16,Ole Arne Eiksund,SK Vidar,1:43:23
17,Pär-Eric Ronge,NOTEAM,1:44:24
18,Jostein Arnesen,Diakonhjemmet Sykehus,1:58:58
19,Kai  Ahokangas,Stovnerkameratene,2:10:55
 Menn 50-54
1,Trond Inge Carlsen,Rustad IL,1:24:18
2,Håkon Bull,Tjøme Løpeklubb,1:24:34
3,Bjørn Tore Gullord,Lørenskog Friidrettslag,1:25:03
4,Frode Georgsen,Rådtassene,1:31:00
5,Steinar Lien,Oppegård IL,1:31:55
6,Florentin Elger,NOTEAM,1:37:38
7,Tor Ivar Hvam,Kløfta IL,1:38:26
8,Michael  Floater,OSi Friidrett,1:38:48
9,Stig Benserud,Horten Friidrettsklubb,1:40:18
10,Ole Dahl,NOTEAM,1:40:57
11,Agnar Øystein Varsi,Sirma IL,1:42:42
12,Øyvind Huse,NOTEAM,1:44:17
13,Roy Anders Tuft,NOTEAM,1:44:36
14,Lars Helge Fjeldstad,ABB/Ulefoss,1:51:34
15,Harald H. Soleng,NOTEAM,2:00:24
16,Bernt Boldvik,Patentstyrets Bedriftsidrettslag,2:03:01
17,Torbjørn Sandmæl,Posten Norge,2:04:10
18,Steinar Eriksen,Heiskonsulenten AS,2:08:34
 Menn 55-59
1,Lars Sverdrup-Thygeson,Høvik IF,1:25:40
2,Trond Olav Berg,Bøler IF Friidrett,1:27:06
3,Jarle Pettersen,NOTEAM,1:33:23
4,Helge Fjeldstad,Rustad IL,1:34:23
5,Wayne Stebbing,Bertel O.Steen,1:42:25
6,Hans Schwencke,Kamp/Vestheim IF,1:43:10
7,Svein Hansen,Rye Sp.Kl.,1:48:58
8,Arvid Mathiesen,Team Sportsmanden,1:51:23
9,Dag Sundet,Nittedal IL,1:52:55
10,Tom Scharning,Rustad IL,1:57:46
11,Ketil Stølen,SINTEF,1:57:51
12,Tony Bansi,Blystadlia Fysoterapi,2:14:46
 Menn 60-64
1,Marino Jon Øien,BILpost,1:50:41
2,Gunnar Fredrik Aasgaard,Lørenskog FIL / Kommune BIL,1:52:01
3,Yngvar Kirkerud,Høybråten og Stovner IL - Friidr,1:52:46
4,Jørgen Michelet,Veidekke BIL,1:53:17
5,Jahn Bakke,Sats,1:55:24
6,Jan-Erik Østlie,NOTEAM,1:57:10
7,Trygve Haug,Romerike runners team,1:57:53
 Menn 65-69
1,Tor-Arne Stenhaug,Sørum IL ,1:35:37
2,Herbjørn Brenhovd,Gol,1:38:44
3,Jan Gulliksen,Romerike runners team,1:50:15
4,Reidar Peersen,NOTEAM,1:50:17
5,Knut Ivar Berg,NOTEAM,2:05:13
6,Odd Gangås,Wombles,2:07:57
 Menn 70-74
1,Stein Berget,Lørenskog Friidrettslag,1:46:17
2,Gunnar Lauritz Pedersen,Lørenskog Friidrettslag,1:53:48
 

5,9 km tider. Kort Alternativ
 
 


Resultatliste Lørenskog 5,9 km Vinterkarusellen,29.10.2016

Kvinner 12-13
1,Anne Gine Løvnes,Romerike Friidrett,25:16
2,Ida Christiansen Engen,Enebakk IF,29:32
3,Emma Nybråten,Hokåse Il,32:08
4,Thea Christiansen Engen,Enebakk IF,34:14
 Kvinner 23-34
1,Ingeborg Løvnes,SK Vidar,21:08
2,Julie Dahl Benum,Bosten Consuling,23:49
3,Julia  Andersen,Sk Vidar,29:41
4,Helene Lillekvelland,FFI BIL,34:20
5,Nina Haalas,NOTEAM,35:20
 Kvinner 35-39
1,Kari Klævold,NOTEAM,33:12
 Kvinner 40-44
1,Berit Nybak,Gjensidige Sport,25:02
2,Monica Sannerud,Raumnes & Årnes IL,28:15
 Kvinner 45-49
1,Dorte Foss,Raufoss Friidrett,24:23
2,Ingjerd owren,Statsbygg Bil ,28:22
3,Karianne Tangen,Fürst BIL,30:14
4,Monica Haukåsveen,NOTEAM,39:54
 Kvinner 50-54
1,Anita Lille-Homb,NOTEAM,Fullført
 Kvinner 55-59
1,Torill Bergland,Høvik JOGG,30:02
2,Inger Thune,NOTEAM,33:35
3,Mari-Anne Egge Ranheim,Romerike runners team,35:14
 Kvinner 60-64
1,Inger Aamodt Berg,Høvik JOGG,31:01
 Kvinner 65-69
1,Kirsti M. Blomdal,Lørenskog Kommune BIL,42:27
 Menn 12-13
1,Nikolai Solum,Vidar, Sportsklubben,25:26
2,Tage Pedersen,NOTEAM,28:08
 Menn 16-17
1,Theodor Raaberg,Bøler IF,24:42
2,Kristian Kilde,NOTEAM,27:12
 Menn 20-22
1,Marius Skyrud Hansen,NOTEAM,23:27
 Menn 23-34
1,Rune Busch,SK Vidar,20:08
2,Ole Jakob Michelsen,NOTEAM,24:18
3,Tobias Lillekvelland,FFI BIL,25:04
 Menn 35-39
1,Arnold Slåen,Aim Norway ,36:26
 Menn 40-44
1,Runar Sæther,Rye Sp.Kl.,19:41
2,Per Ivar Hoelsengen,Raumnes & Årnes IL,26:14
3,Christian Andersen,Team Andersen,27:49
4,Juan Chako,NOTEAM,28:27
5,Morten Vilbo  Sørum,Raumar,33:27
 Menn 45-49
1,Steinar Kilde,Stovnerkameratene,25:28
2,Tor Edvin Hoelsengen,Raumnes & Årnes IL,26:30
3,Øyvind Hesselberg,NOTEAM,27:28
4,Dan Boye Nilsen,Romerike runners team,28:11
5,Per Dag Kolseth,NOTEAM,Fullført
 Menn 50-54
1,Dag Frode  Bjerke,NOTEAM,25:53
2,Pål Lampert,Romerike runners team,26:38
3,Knut Ove  Woldvik,Kløfta IL,28:08
4,Per Erik Tangen,Fürst BIL,29:52
5,Oddbjørn Homstvedt,NOTEAM,Fullført
 Menn 55-59
1,Torbjørn Torbjørnsen,NOTEAM,25:31
2,Tor-Henning Lindhart,NOTEAM,25:39
3,Stein Haalas,NOTEAM,26:18
4,Asbjørn Oppegaard,Aurskog - Høland Friidrettslag -,26:42
5,Ole Solberg,NOTEAM,28:42
6,Erland Nærby,NOTEAM,31:37
7,Modolv Ranheim,Romerike runners team,37:34
8,Kjell Martinsen,Skedsmo Kommune,Fullført
8,Åge Jensen,Romerike runners team,Fullført
 Menn 60-64
1,Gaute Bakken,NOTEAM,26:19
2,Arne Langseth,Aurskog - Høland Friidrettslag -,29:06
3,Per Johan  Dulsrud,Romerike runners team,31:21
4,Ottar Arnold Eide,Oslo Kommune BIL ,31:30
5,Thor Larsen,NOTEAM,Fullført
 Menn 65-69
1,Bjørn Lauglo,Stovnerkameratene,24:38
2,Arne Johansen,Ullensaker/Kisa IL Friidrett,26:12
3,Leif Arne Lundhagen,S. Høland,27:36
4,Rolf Meek,Romerike Friidrett,28:19
5,Arild Tormod Syversrud,B.I.L,29:31
6,Sigurd Steensæth,NOTEAM,31:24
7,Finn Løkeberg,AHF,31:32
8,Vidar Rognerud,Raumnes&Årnes,32:30
9,Jørn M Bakken,Høvik JOGG,32:50
10,Vidar Sørum,Romerike runners team,Fullført
 Menn 70-74
Menn 70-74
1,Kjell Jonhaugen,Nittedal IL,26:52
2,Arne Ingelsrud,Sporveien,29:29
3,Odd Arne Døskeland,NOTEAM,31:49
4,Asbjørn Hollevik,NOTEAM,33:23
5,Per O. Anthonsen,Nittedal IL,34:58
 Menn 75-79
1,Petter Kildal,Haga IF,31:47
2,Henning Høgheim,Ull/Kisa IL Friidrett,Fullført
 Menn 80-84
1,Olav Linde,NOTEAM,Fullfør
Google Translate
select